יום שלישי, 14 בדצמבר 2010

כסא ארגונומי למשרד עורך דין פלילי

ישנם כסאות משרד רבים אשר מנסים לענות על שני הצרכים העיקריים של נוחות ועיצוב באופן אופטימאלי. ישנן אפשרויות רבות וככל שהעבודה במשרד מתרכזת סביב המחשב כך השוק והביקוש גדלים.

משרד עורכי דין המתמחה במחיקת רישום פלילי, לאחרונה עבר שיפוץ בעקבות שינוי בהתנהלות סדר היום. עורכי דין במשרד טוענים שבזמן התדיינות על אסטרטגיות בנוגע לתיקים השונים ובקשות תעודת יושר, הם אינם מבלים את זמנם במשרד אחד אלא עוברים מחדר הקבלה לחדר הדיונים לעיתים קרובות ועל כן חשוב מאוד לצייד את כל המשרד ולא רק להשקיע בכיסאות למשרדים הפרטיים.

כאשר חושבים על כיסא המשרד ה"קונבנציונאלי" חשוב לקחת בחשבון מספר דברים שחשוב שיהיו לכל כיסא ארגונומי:

- גובה הכסא. בכדי שהכיסא יוכל להתאים לכל אדם ולכל שולחן הכיסא צריך להיות בעל מנגנון התאמה.

- עומק ורוחב הכיסא. משטח הכיסא צריך להיות מספק לכל אדם הרוצה לשבת בו בנוחות, כך שלא יהיה עמוק ורחב מידי אך שיוכל לתמוך בנוחות את רוב הלקוחות באשר הם.
במשרד עורכי הדין עליהם לגרום לכל לקוח להרגיש בנוחות כך שיוכל לדבר איתם בפתיחות על מצבו המשפטי והפלילי. בכדי להצליח במחיקת רישום פלילי, עורכי הדין צריכים להיות מודעים לפרטים הקטנים והאינטימים ביותר על מנת לתכנן הגנה ראויה שתניב תעודת יושר מוצלחת. התיחסות ללקוח בכבוד והענקת תנאים נוחים וכאלו בעלי אופי יוקרתי, ישיגו גם את הערכתו של הלקוח וגם את נכונותו.

- משענת גב. חשוב שגם משענת הגב תהיה ניתנת לכיוונון, בגובהה וזויתה, כך שתתמוך בעיקולים הטבעיים של עמוד השדרה. משענת הגב היא חשובה ביותר לא רק לנוחות אלא גם לבריאות הגב. ישיבה ממושכת בכסא בזוית לא טבעית, כמו למשל עם ראש מורם בכדי להתבונן במחשב, ושינוי תנוחות לעיתים קרובות (כמו למשל מהמסך למקלדת וכך הלאה), עלולה ליצור לא רק כאבים מקומיים וזמניים אלא גם בעיות ניווניות ארוכות טווח. על כן מבחינה בריאותית המשענת היא החשובה ביותר.

- ריפוד וכיסוי. ישנם ריפודים וכיסויים רבים האפשריים לבחירה. אלו חשובים מבחינה אסטטית לעיצוב המשרד, אך חשוב גם לשים לב לתכונות כמו שימושיות ותחזוקה לעומת נוחות ויופי. הרבה משרדים יעדיפו באופן אינטואיטיבי את המראה של כיסא עור קלאסי. ריפוד עור הוא יקר ומצריך תחזוקה גבוה, לכן רבים יבחרו לבסוף עור סינטתי. עור סינטתי הוא בעייתי מכיוון שאינו מאפשר איוורור של הגב והישבן. תהליכים משפטיים הם תהליכים הריי גורל ומלחיצים אצל רוב האנשים, לכן רצוי שדווקא במצבים כאלו ניתן איוורור טוב.