יום רביעי, 18 באוגוסט 2010

מיטות סיעודיות חשמליות – איך בוחרים

אם גם אתם כמו רבים אחרים ניצבים בפני האפשרות של רכישת מיטה סיעודית, בוודאי גם אתם תופתעו מכמות האפשרויות שעוד תתקלו בהן. כיום, מיטות סיעודיות מתוכננות להתאים למגוון רחב של אנשים, עם מספר רב ביותר של תנאים ומוגבלויות פיזיות ורפואיות. מעבר לכך ישנם כמובן השיקולים הכספיים שיש לקחת בחשבון. וכמו תמיד, כמות הכסף שתכננתם להוציא על המיטה הסיעודית תשקף בצורה רבה את סוג המיטה שבסופו של דבר תבחרו.
תכונות חשמליות או ידניות משחקות תפקיד רציני בעלות הכוללת של מיטות סיעודיות. מיטות חשמליות של עמינח מדיק יעלו כמובן יותר ממיטות ידניות. אך ברור שהתכונות החשמליות הנוספות הכלולות במיטה חשמלית יאפשרו טיפול טוב ועצמאי יותר במטופל. זכרו שמיטה חשמלית משמעותה עצמאות גדולה יותר למטופל ולמטפל.
קיימת אפשרות לשכור או לקנות מיטה סיעודית. היתרון של השכרת מיטה הוא כמובן שזה הרבה יותר זול בטווח הקצר, אך לאורך תקופה ארוכה זה יכול לעלות באותה מידה אם לא יותר. עם זאת, ניתן להשכיר מיטה בתחילת התהליך ובכך לשחרר כספים שיוכלו להיות מושקעים באביזרים אחרים בחדר בו המיטה הסיעודית תמוקם. שתי בחירות בסיסיות נוספות שתצטרכו לעשות הן האם לקנות מיטה סיעודית חדשה או ללכת על מיטה סיעודית משופצת. כמובן שיש חיסכון ברכישת מודל משופץ אבל אם אתה מחפש את הטכנולוגיה העדכנית ביותר שאתה יכול להשיג סביר להניח שתצטרך לבחור במיטה חדשה.
אך לפני הכל, לפני שאתם רצים החוצה ומתחילים לחפש את כל התכונות האפשריות במיטות סיעודיות, כדאי לעצור ולשאול את עצמכם האם אתם באמת צריכים את כולן. הרי לא מדובר ברכישת מכונית פאר ותכונות מיותרות עשויות להיות חיסרון, אם הן לא נחוצות. למשל, ניידות היא משהו שכדאי לקחת בחשבון. מיטה סיעודית צרה הרבה יותר קלה לגלגול ברחבי הבית. כדאי לחשוב על זה לפני שאתם משקיעים במיטה סיעודית כבדה שלא תאפשר למטופל שלכם לעזוב את החדר שלו בקלות. אפשרות נוספת היא לרכוש אלונקה ניידת ביחד עם מיטה סיעודית חשמלית מלאה. בדרך זו האדם המרותק למיטה יכול להיות מונף למעלה על האלונקה ומוסע אל מחוץ לחדר. 

רכישה מוצלחת(: