יום חמישי, 10 ביוני 2010

צימרים בים המלח – רהיטים

אילו רהיטים אתה מצפה למצוא בצימרים שבחוף ים המלח? אני יודע מה אני מצפה למצוא. אבל מה אתה? אתה שחושב לעצמך כעת – "מי זה הקשקשן הזה ולמה שאקרא את מה שכתב? הרי אני (כלומר אתה) יודע בעצמי מה אני חושב. כל מטרת הקריאה שלי היא לגלות מה חושבים אנשים אחרים".
אז מה הם באמת חושבים? צימר ים המלח? אילו רהיטים מסתתרים שם? אני לא בטוח שיש לי תשובה בשבילך. כשפתחתי את בלוג הרהיטים שלי לא הבנתי עד הסוף את הפוטנציאל הגלום בו. (כמו כל פעולה אחרת שמתבצעת בעולם – אין לך שום דרך להעריך מה יהיו ההשלכות שלה. אולי יהיו לה ואולי לא. בעצם בטוח שיהיו לה, השאלה היא האם זו השלכה חיובית או שלילית והאם היא בעלת משמעות או לא). והיום אני מגלה שאכן יש פוטנציאל. בבלוג כזה אוכל סוף סוף לחשוף מה חושבים האנשים על השאלה הלכאורה פשוטה – אילו רהיטים אתה מצפה למצוא בחוף ספא בים המלח?
אז אני אפתח ואומר אילו רהיטים אני מצפה למצוא בצימרים בים המלח. דבר ראשון אני מצפה למצוא מיטות בתוך הצימרים. או אולי רק מזרנים פשוטים על הרצפה. הייתי מצפה למצוא גם שידה קטנה עליה אוכל להניח חפצים קטנים שמקומם לא על הרצפה. מחוץ לצימרים אני מצפה למצוא כיסאות, או אפילו כורסאות נצרים. גם שולחנות גינה נמוכים של גיננה שמסביבם כריות או מזרנים לא יפתיעו אותי. על השולחנות האלה אנשים יאכלו ארוחות וגם ישחקו משחקי קלפים בין ארוחה לארוחה. ארונות אני לא מצפה למצוא בסביבה הזו. אולי רק בבית של בעל המקום.
מבחינת ספות אני מצפה למצוא ספה אחת או שתיים. אבל לא ספות חדשות אלא ישנות שמישהו פעם מצא על הדרך והחליט לעשות ג'סטה. כורסאות? לא אני לא באמת חושב שמישהו מצפה למצוא במקום כזה כורסאות, בטח שלא כורסאות מעוצבות. אולי כורסת מנהלים אחת בקבלה. אבל יש לי ספק רב אם אכן תהיה שם אחת כזו. ספסלים אני מצפה בהחלט למצוא שם. ספסלים מעץ לא מעובד – כלומר מישהו לקח איזה עץ שלם, חתך אותו באמצע, חיבר כמה רגליים מאולתרות והניח מול ים המלח.
ומה אתה מצפה?